Hotel z niemowlakiem – na co zwrócić uwagę wykupując pobyt

Mama nie może już wysiedzieć w domu i na odwiedzanych codziennie spacerowych ścieżkach.
Tata zmęczony dbaniem o to aby baby blues nie rozgościł się na dobre i łączeniem swoich starań z obowiązkami w pracy.
Koszt alternatywny: nowe buty trekkingowe na górskie wycieczki.
Booking.com namawia. Spontanicznie jedziemy. Weekend 2+1 w nadmorskim hotelu.  Na co warto zwrócić uwagę wybierając miejsce pobytu z 8- tygodniowym niemowlakiem aby zaznać na wyprawie też dawki relaksu?

Charakter obiektu Zanim dokonamy rezerwacji, warto sprawdzić czy miejsce, które wybraliśmy przyjmuje w opcji „newborn”. Większość hoteli gości noworodki za darmo pod warunkiem, że nie potrzebują dodatkowych łóżek. Warto jednak upewnić się czy obiekt, który znaleźliśmy nie jest bardziej biznesowy niż rodzinny i w efekcie przy pierwszym płaczu malucha nie będziemy musieli borykać się z niezadowolonymi gośćmi.

Dodatkowe wyposażenie dla dzieci Większość hoteli oferuje łóżeczka dostępne w cenie lub za dodatkową opłatą. Niektóre mają też do wypożyczenia wanienki, deski to przewijania i tym podobne udogodnienia, które pomogą zmniejszyć nasz bagaż. Nie są one oczywiście niezbędne. Noworodki lubią spać w wózku lub z rodzicami, a za przewijak może posłużyć rozłożona na łóżku mata…Zawsze jednak warto zapytać i mieć wybór.

Lokalizacja  W tym temacie wiele zależy od indywidualnych preferencji i tolerancji malucha na szaleństwo rodziców. Dla nas, dużym plusem okazała się bliskość plaży, która znajdowała się 100m od hotelu! Dwie minuty drogi z wózkiem nad morze i leśne nadmorskie ścieżki zaoszczędziły nam sporo czasu na poszukiwanie oraz ewentualne dojazdy do miejsc, w których spacer byłby przyjemnością dla wszystkich.

Podjazdy dla wózków Niby oczywiste ale nie każdy obiekt (w niższej kategorii) je posiada. Proszenie recepcji o rozkładanie podjazdów za każdym razem gdy chce się wejść/wyjść z hotelu lub poszukiwanie tylnego wejścia może wprowadzić w niepotrzebną irytację.

Winda Nasz maluch, mimo że ma swoje łóżeczko turystyczne, poza domem chętnie zasypia w gondoli wózka. Niestety, przed wyjazdem nie pomyślałam aby o to zapytać i okazało się, że winda choć jest, to nie w tej części hotelu, w której dostaliśmy pokój. O ile targanie wózka po schodach na pierwsze piętro było tylko małą niedogodnością, o tyle raczej nie bylibyśmy zadowoleni mieszkajac wyżej. Podobnie rzecz ma się w dojściach do restauracji i innych miejsc, które będziemy odwiedzać z maluchem.

Czajnik w pokoju Zupełnym zaskoczeniem była dla nas dopłata 20zł do czajnika w pokoju. Nie był on nam niezbędny ponieważ jedyną rzeczą, którą musieliśmy wyparzać były smoczki. W przypadku karmienia butelką, zdecydowanie lepiej byłoby go jednak mieć w pokoju.

Atrakcje dodatkowe W myśl zasady, że na wakacje jeździmy wypocząć (również z niemowlakiem!) warto wybrać miejsce, które zaoferuje nam choć krótką chwilę luksusu w saunie, jacuzzi, spa czy podczas innych aktywności, które lubimy. Mój godzinny relaks zakończył się co prawda po 35 minutach sms-em, że synal wyje wniebogłosy. Julianowy tata jednak skorzystał z regeneracji w pełnym wymiarze, a o to przecież w wyjeździe chodziło.

6 thoughts on “Hotel z niemowlakiem – na co zwrócić uwagę wykupując pobyt

  1. Świetnie, że próbujecie podróżować i zrelaksować się. Pokazujesz wielu kobietkom, że można i nie trzeba wcale leżeć i narzekać w domu na ból, niewyspanie, bałagan itp. Pocieszające i napawające nadzieją 😀 A poza tym to macie świetny mały wózek, taki chodzi mi po głowie 😉

    1. Dzięki! U mnie kluczem do sukcesu jest zdecydowanie permanentny bałagan – tu już nawet nie ma sensu narzekać 😉
      Z wózka jestem póki co bardzo zadowolona. Wybierając stawiałam na to żeby był jak najlżejszy. Jaki to model napiszę na prv.

  2. Interesujący tekst i równie przydatny blog! Czasem o takich rzeczach warto napisać, bo choć wydają się oczywiste, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, zwłaszcza jak mamy tysiąc rzeczy na głowie związanych z maleństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *