Mikołajki – prezenty na start!

Imieniny Świętego Mikołaja rozpoczynają grudniowy maraton prezentowy. „Mały Mikołaj” – jak nazywają go dzieci, przynosi do buta z reguły mniejsze podarki, będące przedsmakiem tych spod świątecznej choinki.>/p>

Co kupujemy i ile kosztują mikołajkowe zakupy Polaków?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PAYBACK Opinion Poll, 83% Polaków kupi w tym roku mikołajkowy prezent. W mikołajkowym „bucie” najczęściej znajdą się książki, filmy, gry komputerowe, słodycze, perfumy i kosmetyki oraz zabawki. Większość ankietowanych upominki kupuje w sklepach stacjonarnych- głównie centrach handlowych (26%) lub super- i hipermarketach (15%). Sporym zainteresowaniem cieszą się sklepy online – gdzie prezenty kupuje 21% badanych. 37% ankietowanych wyda na upominek mikołajkowy do 100 zł, a 32% – powyżej tej kwoty, przy czym ponad 1/3 wykorzysta na ten cel odłożone wcześniej środki.

mikolajkizakupy3

Wielu Polaków deklaruje zmniejszenie wydatków na prezenty świąteczne wręczane podczas wigilii. Oszczędności można szukać w wielu promocjach, oferowanych co weekend przez centra handlowe oraz zakupach grupowych. Coraz większą popularnością cieszą się też ręcznie wykonane podarunki oraz wspólnie spędzony w ciekawy sposób czas.

Jak wyglądają Wasze prezentowe zakupy? Mieścicie się w statystykach czy znaleźliście inny sposób na mikołajkowe zakupy?Odwiedził Was już Mikołaj?

 

Źródło danych: www.payback.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *